Top Sport

Нејмар и Барселона по четири години „пријателски“ ги решија легалните проблеми

Барселона и Нејмар, конечно, ставија крај на својата долга легална битка на „пријателски начин“, открива каталонскиот гигант, по четири години „влечење“ на суд.

Поранешниот фудбалер на Каталонците, а сега ѕвезда на Пари Сен-Жермен, беше во конфликт со Барселона по трансферот од 222 милиони евра (уште е светски рекорд) во 2017 година. Тој тврдеше дека не му се исплатени бонусите за лојалност и покрај заминувањето од „Ноу Камп“, додека Барселона тврдеа дека тој го прекршил договорот.

„Барселона објавува дека става крај на судскиот процес со Нејмар да Силва Сантош Жуниор на пријателски начин“, објавија Барса на својот веб-сајт.

Менаџерската компанија на Нејмар тврдеше дека тој и неговиот татко Нејмар Сениор треба да добијат 43.6 милиони евра како дел од договорот потпишан во 2016 година, според клаузулата за лојалност. Во јуни 2020, судот во Каталонија пресуди во корист на Барселона, наредувајќи му на Нејмар да плати 6.7 милиони евра на својот поранешен клуб. Сега, сите спорови меѓу двете страни се завршени.

AnimeBee: Love, Chunibyo & Other Delusions!: Heart Throb Lite Shorts anime episode 6 online free at https://animebee.to free anime

TwistMoe: Chaika -The Coffin Princess- Avenging Battle (Dub) anime episode 10 online free at https://twistmoe.net free anime online

Website https://animefreak.ws: Watch Dialogue Between Two animefreak Episode Full anime stream

Website https://animepahe.cc: Watch The Sky Crawlers (Dub) animepahe Episode Full kissanime

Gogoanimebe tumblr: https://gogoanimebe.tumblr.com/

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimelol

Scroll to Top