Top Sport

Старата љубов не се заборава – Дончиќ мораше да дознае дали Реал се во финалето

Иако веќе одамна Далас маверикс се неговиот клуб, Лука Дончиќ очигледно не може да живее без Реал Мадрид. Словенечката НБА ѕвезда го „направи“ своето име во „кралскиот“ клуб и очигледно ќе остане Мадридиста засекогаш, откако по крајот на тренингот со Маверикс, решил да остане во арената за да може на својот лаптоп да го следи полуфиналето во Евролигата, во кое Реал ја прекина низата порази од лутиот ривал Барселона за да закаже финале против Анадолу Ефес во Белград.

dobivaj vesti na viber

Дончиќ повеќе сака Реал да го освои Купот отколку тој да добие МВП награда

hack tài xỉu go88

download sunwin sunwin stevia international inc sunwin hệ thống quá tải

Scroll to Top