Top Sport

Несторовски донесе победа за Удинезе, Интер лесно преку Џенова

Илија Несторовски ги искористи ретките минути кои ги добива во Удинезе да го постигне победничкиот гол во 1:0 триумфот над Фиорентина на „Дачија арената“.

Македонскиот напаѓач доби одлична топка од Родриго де Паул во 86. минута, за од близина да го совлада Бартоломеј Драговски за три поени за клубот од Удине. Со победата Удинезе се искачи на 12. место на табелата со 28 поени, два повеќе од 13-пласираната Џенова на Горан Пандев, која падна со 3:0 против лидерот Интер.

Само што почна мечот на „Сан Сиро“, Ромелу Лукаку ги донесе Интер во водство, пред во второто полувреме уште двајца поранешни фудбалери на Манчестер јунајтед, Матео Дармијан (69.) и Алексис Санчез (80.) да ја потврдат победата на „нераѕурите“, со која тие се одвојуваат на седум поени пред Милан, кој подоцна играат со Рома. Горан Пандев влезе во игра за Џенова во 62. минута од мечот.

СЕРИЈА А, 24.КОЛО

Кротоне – Каљари 0:2

Интер – Џенова 3:0

Удинезе – Фиорентина 1:0

AnimeFreak anime freak site: Watch A Silent Voice Episode Full

KissAnime kissanime down: Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 10

Scroll to Top