Top Sport

Ништо од Арсенал, Суботиќ се врати во Бундес лигата

Поранешниот репрезентативец на Србија, Невен Суботиќ, повторно ќе настапува во Бундес лигата откако потпиша договор со Унион Берлин.

Суботиќ зад себе има одлична сезона во дресот на Сент Етиен. Со Унион Берлин тој потпишал договор д јуни 2021 година.

Невен Суботиќ има 30 години, а претходно во Бундес лигата играше за Мајнц и Борусија Дортмунд.

Минатата недела англиските медиуми шпекулираа дека интерес за него покажува Арсенал, меѓутоа тој реши како слободен играч да се врати во Германија.

Scroll to Top