Top Sport

Нижиќ со песна од Халид Бешлиќ на тренинг на Ахмат! (видео)

Поранешниот капитен на Хајдук, Зоран Нижиќ е едно од новите засилувања на рускиот прволигаш Ахмат Грозни, и на еден од тренинзите како дел од „запознавање“ со тимот, тој мораше да испее песна по свој избир

Кога тренерот бара од него да испее една хрватска песна, Нижиќ сепак се реши за Босанецот Халид Бешлиќ и неговата песна за првиот бакнеж. За ова доби искрен аплауз.

На хрватските фудбалери очигледно им „лежи“ фолкерскиот звук. Пред некој ден, Алваро Мората се пофали со видео на кое ја слуша музиката која му ја даде неговиот соиграч од Челси, Матео Ковачиќ. Да не зборуваме за песните на Домагој Вида од СП во Русија.

 

View this post on Instagram

 

В эти минуты на запасном поле «Ахмат-Арены» проходит тренировка грозненцев. Команда приветствовала новичка Зорана Нижича, присоединившегося к бело-зелёным после решения вопросов с рабочей визой. По сложившейся традиции новичку клуба перед первой тренировкой необходимо показать свои не связанные с футболом таланты ?? Зоран без проблем спел ? ?? на родном хорватском языке #Ахмат #Грозный

A post shared by FC “Akhmat” Grozny ⚽ (@akhmatgrozny) on

Ковачиќ го „труе“ Мората со српски турбо-фолк! (видео)

Scroll to Top