Top Sport

Нкунку стави потпис во Париз, ама за нов договор со Лајпциг

Францускиот интернационалец Кристофер Нкунку и следната сезона ќе го носи дресот на Лајпциг, а ќе потпише и нов договор. Тој ќе ја продолжи соработката со германскиот тим до 2026 година, а следното лето ќе има отштетна клаузула од 60 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

Нкунку се согласи со условите на Лајпциг, што го направи најплатен играч во клубот. Она што е интересно е што договорот е потпишан во Париз.

Пари Сен Жермен имаше намера да го врати Нкунку во Париз од каде што потекнува, но тој очигледно и понатаму ќе остане во Германија.

Францускиот офанзивец на тој начин ќе се обиде да ја повтори блескавата година што ја имаше зад себе. На 50 натпревари даде импресивни 35 гола, со 19 асистенции.

https://go88.gg/

sunwin aaa cách tải sunwin cho iphone sunwin club apk

Scroll to Top