Top Sport

Олимпик Марсеј го победи Нант и се доближи до ПСЖ

Олимпик Марсеј го победи Нант на гости со 0:2 и се доближи на само два бода негатива до лидерот ПСЖ кој вечерва му гостува на Монпелје. Жоао Виктор си постигна автогол во 57.минута, а во финишот од мечот новото засилување Унахи го потврди триумфот.

Реимс го совлада Лориен со 4:2, а Тулуз славеше против Троја со 4:1. Ајачио беше успешен на гости против Анже со 1:2, а без голови одиграа Лил и Клермон.

Scroll to Top