Top Sport

Пандев: Знаеме дека сите навивачи живеат со нас!

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев во интервју за МТВ пред стартот на Европското првенство, вели дека сите во тимот се подготвени да го дадат мојот максимум и дека знаат дека навивачите се зад нив.

dobivaj vesti na viber

„Атмосферата кај нас е одлична, едвај го чекаме првиот натпревар. Сонот е остварен и недела ќе биде ден за уживање. Сакаме добар стартн а ЕП против Австрија и позитивен резултат. Сега играме со сите на највисоко ниво, нешто што ни недостасуваше во минатото. Имаме победнички менталитет, знаеме што можеме да направиме и сакаме резултати. Сите сакаме да ја поминеме групата, знаеме дека тоа ќе биде голем успех за нас. Знаеме дека сите македонски фанови живеат за нас“, вели Пандев.

Фото: ФФМ

tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin apk

sunwin.apk mới nhất sunwin club game sunwin

sun win

Scroll to Top