Top Sport

По поразот од Реал, тројца „црвени“ мета на расисти!

Ливерпул синоќа со 3-1 беше поразен во Мадрид кај Реал во првиот четвртфинален меч од Лигата на шампионите. Веднаш по мечот тројца црномурести фудбалери од гостинскиот состав биле мета на расистички напади.

На Инстаграм се огласија Трент-Александер-Арнолд, Наби Кеита и Садио Мане, а поединци во коментари им испратиле емотикони во форма на мајмуни.

Веста ја објави „Sky Sports“, а од социјалната мрежа Фејсбук која е сопственик на Инстаграм соопштија дека ќе истражат што точно се случило, а расистите ќе ги санкционираат.

Со соопштение се јавија и од фудбалскиот клуб Ливерпул:

„Уште еднаш, за жал, зборуваме за расно злоставување утро по фудбалскиот меч. Тоа е крајно неприфатливо и мора да престане. Ливерпул осудува секаков облик на дискриминација и продолжува да соработува со нашите инклузиски партнери. Како клуб, на нашите играчи ќе им ја дадеме комплетната поддршка која ќе им треба, а со властите ќе соработуваме за да ги идентификуваме одговорните“ – се вели меѓудругото.

AnimeHeaven dubbed anime: Attack on Titan Season 2 (https://animeheaven.pro/m/vmK8) Episode 12

ANIMEFLIX animeflix reddit: Watch Gintama Episode 102

Scroll to Top