Top Sport

Бројките од мечот Пол-Мејведер се апсолутно неверојатни

Логан Пол и Флојд Мејведер Јуниор ќе заработат фантастично од нивниот егзибициски меч во Мајами минатиот викенд, откако „Мирор“ ги објави цифрите од пеј-пер-вју гледањата, кои се апсолутно неверојатно за меч кој не е во тешка категорија, кој не беше санкциониран од ниту една боксерска федерација и меч во кој не беше прогласен победник.

Иако во мечот немаше многу акција на која боксерските фанови ќе сакаат да се навратат, само од пеј-пер-вју дуелот заработи фантастични 50 милиони долари, преку „Шоутајм“ и „Фанмио“. Вкупниот број на купувања е над 1 милион, во споредба со дуелот за ВБЦ титулата помеѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер, кој го гледаа 800.000 гледачи.

Се верува дека Мејведер добил 25 милиони долари од оваа сума бидејќи му биле гарантирани 50 отсто од приходите, а тука се и 10-те милиони долари за самиот настап. Мејведер изјави дека доби дополнителни 30 милиони долари од спонзори на своите шорцеви.

21-годишниот Пол пак, доби почетни 250.000 долари, и 5 милиони долари до пеј-пер-вју купувањата, но и според проценките над 5 милиони долари од спонзорите.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. King's Game (Dub) Episode 12

Watch anime online for free at GoGoAnime go go anime. Watch Attack No.1: Namida no Fushichou Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Watch MATASABURO of the Wind Episode Full

KissAnime Myspace: https://myspace.com/animemx0

Scroll to Top