Top Sport

Рахим Стерлинг доаѓа во Милан?

Англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити, кој истекува во летото 2023 година. Поранешниот фудбалер на КПР и на Ливерпул, изјави дека ќе почека до јуни и крајот на обврските со репрезентацијата на Англија во Лигата на нации додека не ја донесе конечната одлука. Сепак, очигледно е дека нема ништо од продолжување на соработката со „граѓаните“, што значи дека клубот ќе сака да го продаде ова лето.

dobivaj vesti na viber

Медиумите на Островот откриваат дека Стерлинг не е заинтересиран за понудите на Арсенал и на Тотенхем, па многу веројатно е дека ќе ја напушти Премиер – лигата.

За него голем интерес покажува и Милан кој е пред освојување на титулата во Серија А. Стерлинг би можел да се приклучи на новиот проект на „росонерите“ и да ја прифати поканата за преселба во Милано.

Стерлинг оваа сезона за „граѓаните“ одигра 46 натпревари, постигна 17 гола и запиша осум асистенции.

go88 apk ios go88 êu lấy lại mật khẩu go88

sunwin investment sunwin mẽ sunwin stevia international

Scroll to Top