Top Sport

Реал не се суеверни – патуваа во Ливерпул на 13-ти, ќе бидат сместени во хотелот „Титаник“

Реал Мадрид имаат освоено 13 европски титули, бројка која оттогаш не им донесе многу среќа – Кристијано Роналдо си замина тоа лето, а „кралевите“ беа елиминирани од Ајакс и Манчестер сити следните две сезони.

Но „кралевите“ очигледно не се суеверни, откако полетаа за Ливерпул на вторник 13-ти, ден кој во голем дел од Европа се смета за несреќен, а покрај тоа, решија да престојуваат во хотелот „Титаник“, a мечот ќе го играат на истиот ден на кој се одбележува 109-годишнината на трагичното потонување на бродот со исто име во 1912 година.

Уште црна мачка да им претрча пред „Енфилд“.

WCOStream free anime: Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 3

4Anime 4anime online: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview 02

Scroll to Top