Top Sport

Репрезентативците подготвени за грузискиот предизвик

Македонската фудбалска репрезентација отпатува за Тбилиси, каде што в петок ќе се судри со Грузија, фаворитот за првото место во нашата група во Лигата на нации, каде што ни требаат три поени пред домашниот дуел со Бугарија во понеделник.

dobivaj vesti na viber

Мечот ќе се игра на стадионот на Динамо Тбилиси, а почнува в петок во 18.00 часот.

Со среќа, момци!

 

Scroll to Top