Top Sport

Рибери два пати го турнал судијата (Видео)

Франк Рибери би можел да се најде во сериозни проблеми бидејќи два пати го турнал помошникот судија по завршувањето на натпреварот со Лацио.

Камерите го уловиле овој момент кога играчите на Фиорентина започнале да се расправаат со главниот судија и неговите помошници, а нервозниот Рибери турнал еден од судиите.

Францускиот ветеран два пати го турнал судијата, а потоа еден од членовите на стручниот штаб го повлекол назад.

Поради тој гест Рибери добил црвен картон, што значи дека ќе паузира најмалку на два натпревари. Исто така сигурно е дека Дисциплинската комисија ќе го разгледува целиот случај.

ANIMEFLIX dragon ball super animeflix: Umibe no Étranger (https://animeflix.nl/m/DvVp) Episode Full

AnimeFreak anime freaks website: Umibe no Étranger (https://animefreak.ws/m/Gd3K) Episode Full

Scroll to Top