Top Sport

Ријад Марез се договорил со Ал-Ахли

Алжирскиот интернационалец Ријад Марез ги договорил личните услови за преселба во Ал-Ахли. Клубот од Саудиска Арабија за трансферот ќе му понуди 35 милиони евра отштета на Манчестер Сити, а за двегодишна соработка тој ќе добие 50 милиони евра.

Преговорите меѓу клубовите ќе се водат следната недела.

Марез нема ништо против да ги следи фудбалерите кои ја напуштија Европа ова лето и се преселија во Саудиска Арабија за огромни пари. Доколку овој трансфер се реализира, тој ќе стане соиграч на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

 

 

 

Scroll to Top