Top Sport

Роџерс за Манчестер јунајтед: Не сум дел од таа приказна

Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, ги демантираше новинарските шпекулации, дека тој ќе биде новиот тренер на Манчестер јунајтед.

dobivaj vesti na viber

Роџерс, медиумите го поврзуваа со клубот од „Олд Трафорд“ и додека Оле Гунар Солскјер беше тренер. Откако Солскјер доби отказ, Роџерс наводно е еден од најсериозните кандидати за тренер на „црвените ѓаволи“.

„Тоа не е точно. Се додека не најдат тренер ќе има секакви шпекулации. Јас сум посветен на мојата работа во Лестер. Овде сме насочени кон развојот на фудбалерите. Јасно ми е дека сакате да имате ексклузивни приказни, го почитувам тоа што поставувате прашања, но јас не сум вклучен во таа приказна“, рекол 48-годишниот тренер.

Покрај Роџерс, досега Јунајтед го одбија Зинедин Зидан, Маурисио Покетино, Луис Енрике и Ерик тен Хаг.

Scroll to Top