Top Sport

Роналдо: Другиот Роналдо и Роналдињо ми се идоли, но освоив повеќе од нив!

Кристијано Роналдо ги именуваше бразилските фудбалски легенди Роналдињо и Роналдо Назарио како негови фудбалски идоли, но на шега вели дека освоил повеќе награди и титули од нив.

Во долгото интервју за „ЕСПН Бразил“, тој призна дека двете „самба“ легенди се фудбалерите на кои им се восхитувал како млад, посебно на Светското првенство во 2002 година.

„Навистина не сакам да правам споредби, но велам дека Роналдо Назарио и Роналдињо Гаучо оставија зад себе голема фудбалска историја. Но, фактите велат дека јас освоив повеќе индивидуални награди од нив, иако тие имаат Светско првенство. Навистина ги сакам. Пораснав гледајќи ги како играат и не е најважно да се каже кој е најдобар, а кој е втор. Велам дека се идоли и дека оставија прекрасна фудбалска приказна зад нив“, вели 36-годишниот Роналдо.

english dubbed anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 22

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime streaming Tokyo Revengers (Dub)

Scroll to Top