Top Sport

Руни во нов скандал со фотографии со полуголи жени

Легендата на Манчестер јунајтед, а сега менаџер на Дерби каунти, Вејн Руни повторно е на насловните страници на англиските таблоиди поради активности кои немаат врска со фудбалот.

Руни овојпат поднел пријава до полицијата во Манчестер, откако на Интернет се појавија фотографии со три (засега неименувани) жени, од кои на една од нив тој спие, и тврди дека е жртва на „местенка“.

Според британските медиуми фотографиите се направени по поразот на Дерби во пријателскиот меч со Салфорд сити, по што Руни бил во ноќен клуб, а потоа и во хотел.

Да потсетиме, Руни е оженет и има четири сина.

Website https://gogoanime.be: Watch Nakanohito Genome [Jikkyouchuu]: Knots of Memories (Dub) gogoanime Episode Full gogoanime kiss

Watch Sorcerer Hunters (Dub) Episode 3

Website https://animedao.nl: Watch ∀ Gundam II: Moonlight Butterfly animedao Episode Full animedao one piece

Bodacious Space Pirates Episode 26

Cruzroja: http://www.cruzroja.es/creforumvolint_en/user/editDone/165873.page

Cruzroja: http://www.cruzroja.es/creforumvolint_en/user/editDone/161185.page

Scroll to Top