Top Sport

Сампдорија го отпушти Ди Франческо

Сампдорија реши да го отпушти Еузебио ди Франческо по слабиот старт на сезоната, потврди клубот од Џенова со соопштение во кое велат дека „взаемно се договориле“ да го прекратат договорот на поранешниот тренер на Рома.

Според „Ла газета дело спорт“, Ди Франческо ќе добие околу 1.8 милиони евра од Сампдорија, или едногодишна плата за неговиот тригодишен договор со клубот од „Мараси“.

Ди Франческо стана тренер на Сампдорија ова лето, но имаше ужасен старт на сезоната, со шест порази и една победа во првите седум кола од Серија А по што неговиот тим е на последното место на табелата. Според „Скај спорт Италија“, Бепе Јакини е првиот фаворит да го замени Ди Франческо. Јакини беше тренер на Самп во 2012 кога го внесе клубот во Серија А.

Sword Art Online Alicization War of Underworld (https://animefreak.ws/m/G47k) Episode 12 at AnimeFreak animefreak site

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://gogoanime.be/m/P6m7) Episode Preview at website https://gogoanime.be. See more overlord gogoanime

Scroll to Top