Top Sport

Сензација во најава – Челси го враќа Азар за двојно помалку пари!

Пред 2 години белгискиот фудбалер Еден Азар го напушти Челси затоа што сметаше дека не може повеќе што да постигне со „сините“ од Лондон и се пресели во Реал Мадрид за над 100 милиони евра.

Но оттогаш неговата кариера тргна во надолна насока. Многу повреди го мачеа, и постигна само 5 гола во „кралскиот“ дрес, а за тоа време Челси ја освои шампионската титула во Европа.

Шпанска „Марка“ пренесува вест дека Челси ги контактирале во Реал Мадрид и им предложиле Азар пак да заигра на „Стемфорд Бриџ“. Претпоставките се дека Реал за него ќе бараат двојно помалку од сумата која ја платија за Белгиецот.

Во соблекувалната на европскиот шампион се израдувале на можноста повторно да играат со фудбалерот кој остави голема трага во Челси каде настапуваше цели 7 сезони.

Азар за „сините“ одигра 352 меча и постигна 110 гола.

KissAnime: Death Note: Relight (Dub) anime episode 2 online free at https://kissanime.mx watch anime

Website https://animedao.nl: Watch Hoshi no Kirby: Taose!! Koukaku Majuu Ebizou animedao Episode Full animedao dororo

AnimeBee: Urusei Yatsura Movie 3: Remember My Love anime episode Full online free at https://animebee.to anime streaming

Ttlink: http://ttlink.com/animeflixnl

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011235

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimelol/about

Scroll to Top