Top Sport

Скамака сака во Интер, ја одбил богатата понуда од Дортмунд

Борусија Дортмунд е во потрага по напаѓач кој ќе го замени Ерлинг Халанд. Речиси е сигурно дека 21-годишниот Норвежанец ќе замине од Дортмунд, по завршувањето на сезоната.

Спортскиот директор на Борусија, Ханс-Јоаким Вацке, како идеална замена за Халанд го озналич напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака. „Газета дело Спорт“, тврди дека Германците се подготвени да издвојат 45.000.000 евра за овој трансфер. Во Саусоло пристигнала понудата и предлогот, трансферот да биде реализиран веднаш, а Скамака да остане потоа како позајмени играч во Сасуоло до крајот на сезоната.

Проблем е што Скамака не сака да се сели во Бундеслигата. Според „Газета дело Спорт“, Скамака чекал понуда од Интер. Бил убеден дека во Интер ќе има поголема можност за да напредува во кариерата.

Саусуоло се свесни дека по завршувањето на сезоната ќе останат без Скамака. Тие веќе подготвија замена. Нов играч на клубот од „Мапеи“ стадионот е напаѓачот на Пиза, Лоренцо Лука.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime dub Attack on Titan Season 3

english anime GoGoAnime DARLING in the FRANXX

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Attack on Titan Season 2

Boruto: Naruto Next Generations Episode 227

tải go88
Scroll to Top