Top Sport

Слутски ќе му биде тренер на Ристовски во Спортинг

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски доби нов тренер во Спротинг Лисабон. „Лавовите“ од Лисабон ќе ги предводи Леонид Слутски, кој на клупата го наследи Жоао Переира.

Најголемите успеси во кариерата Слутски ги постигнал како тренер на ЦСКА Москва, а по неуспешната сезона во Хал, тој се пресели во Холандија, во Битесе.

Бидејќи тренерот е под договор со Витесе, Спортинг ќе плати 500.000 евра како обесштетување.

Рускиот стратег најверојатно ќе потпише 18-месечен договор.

Scroll to Top