Top Sport

Сон плаче по поразот, а тренерот на Гана си прави селфи со него

Гана успеа да ја победи Јужна Кореја со 3:2 во натпреварот кој изобилуваше со голови, а интересен детаљ е забележан по мечот. Првата ѕвезда на Јужнокорејците, Хјонг – Мин Сон, плачеше од мака поради поразот, а тренерот на Гана си направи селфи за спомен со него.

dobivaj vesti na viber

Можеби и како еден вид трофеј, дека успеал да слави против славниот Сон од Тотенхем.

 

Scroll to Top