Top Sport

Сосиедад се заинтересирани за играч на Манчестер јунајтед

Реал Сосиедад сериозно бле заинтересирани за играчот на Манчестер јунајтед, Хуан Мата. 33-годишниот фудбалер има договор со „црвените ѓаволи“ до крајот на сезоната, Сосиедад се надеваат дека б можеле да го донесат без обесштетување, во зимскиот преоден рок.

Хуан Мата од Челси, во 2014 година, се пресели во Манчестер јунајтед. Претходно бил играч на Реал Б и Валенсија.

Мата немал ништо против да се врати во Шпанија. Во Манчестер јунајтед е заборавен, речиси и да не игра оваа сезона.

Scroll to Top