Top Sport

Спалети во Фиорентина?

Лучано Спалети наскоро ќе го заменел Винченцо Монтела на тренерската функција во Фиорентина, тврдат италијанските медиуми.

Клубот од Фиренца сезонава има промениви резултати оваа Серија А, последниот пораз од Калјари (5:2) само ги засили шпекулациите за смена на тренерот.

Единствен проблем за Фиорентина е како да ја обезбеди платата на Спалети. 60 годишниот тренер откако доби отказ во Интер остана на платниот список на „Џузепе Меаца“.

Лучано Спалети во кариерата водел многу клубови, а последните неколку сезони ги мина во Зенит, Рома и Интер.

Scroll to Top