Top Sport

Страшен судир со глави на Садио Мане со голманот Возиња!

Дуелот од осминафиналето на Африканскиот куп на нации меѓу Сенегал и Зеленортските Острови ни донесе застрашувачки судир на главите на ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане и противничкиот голман Жозе Возиња, по што следеа вознемирувачки сцени со голманот, ВАР-проверка и црвен картон за Возиња.

dobivaj vesti na viber

Највознемирувачко беше однесувањето на голманот Возиња, кој иако очигледно доби силен удар во главата, се расправаше со докторот на својата репрезентација и со соиграчите, најверојатно поради потрес на мозокот. Тој доби црвен картон додека седеше на носилка покрај теренот. Мане пак, го продолжи мечот и шест минути подоцна ги донесе Сенегал во водство.

nạp go88 không nhận được tiền đăng nhập go88 bằng facebook go88 phiên bản 1.0

https://sunwin.fan/

Scroll to Top