Top Sport

Топспорт во Палермо – Кјелини: Не треба да стравуваме од Македонија

Топспорт во Палермо,

Никола Ѓуровски

Ветеранот Џорџо Кјeлини смета дека Италија не треба да стравува од репрезентацијата на Македонија. Искусниот дефанзивец кој подолг период беше повреден, вели дека е подготвен за игра на утрешниот натпревар.

„Италија не смее да стравува од Македонија. Мора да останеме мирни, но и да покажеме агресивност во играта. Подготвен сум, иако последниот збор околу мојот настап секако ќе го има селекторот. Уживаме во атмосферата во Палермо и се надевам дека ќе оствариме победа која ќе не одведе на чекор до мундијалот во Катар“, изјави Кјелини.

Натпреварот меѓу Италија и Македонија ќе се одигра утревечер, со почеток во 20.45 часот, на стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо.

Scroll to Top