Top Sport

Топспорт во Порто…Ракометарот Никола Митревски меѓу македонските фанови

Топспорт во Порто,

Никола Ѓуровски

Тој е „домаќин“ овде во Порто, но македонска крв. Ракометниот репрезентативец Никола Митревски ги пречека македонските фанови на брегот на реката Дуро и се дружеше со нив на „загревањето“ за вечерашниот фудбалски натпревар меѓу Португалија и Македонија.

Ќе биде присутен и на стадионот „Драгао“ вечерва, кога Македонија ќе се обиде да избори пласман и на СП во фудбал. Во ракомет, тоа веќе сме го искусиле.

Scroll to Top