Top Sport

Тотенхем преку Вест Хем се смести на четвртото место

Тотенхем ја доби лондонската пресметка против Вест Хем со 2:0 и се искачи на четвртата позиција на табелата во Премиерлигата која води во ЛШ. Првиот дел не донесе голови, но затоа Емерсон Ројал ги израдува домашните фанови во 56.минута.

Вториот гол за Тотенхем го постигна Хјонг – Мин Сон во 72.минута, а Вест Хем немаше сили за одговор.

Scroll to Top