Top Sport

Тотенхем се договори со Манор Соломон

Тотенхем го комплетираше потписот на крилниот играч на Шахтјор Доњецк, Манор Соломон. Израелецот во Лондон доаѓа како слободен играч.

Тој минатата сезона беше позајмен во Фулам и постигна пет гола на 24 натпревари.

Во Тотенхем ќе треба да го замени Иван Перишиќ кој речиси сигурно заминува од клубот. Тој преговара за трансфер во хрватскиот клуб Хајдук Сплит.

 

Scroll to Top