Top Sport

Тотенхем се вратија на победите против Брентфорд

Тотенхем на Антонио Конте се врати по европскиот срамен пораз од Мура со рутинска 2:0 победа над Брентфорд за искачување на шестото место во Премиерлигата.

По шокантниот пораз во Словенија во Конференциската лига на УЕФА, Конте изјави дека тимот го очекува напорна работа и побара трпение од навивачите, а едноставната победа над новиот прволигаш ќе влее малку доверба во неговата работа.

Серхи Кањос си постигна автогол во 12. минута од мечот, а трите поени за Спарс ги осигура Сон Хеунг-Мин во 67. минута од мечот.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Scroll to Top