Top Sport

Валенсија до триумф со играч помалку

Валенсија стигна до минимална победа од 1:0 на „Месталја“ против Џирона и успешно ја отвори новата сезона во Ла Лига. Тимот на Џенаро Гатузо речиси цело полувреме играше со фудбалер помалку поради исклучувањето на Ереј Комерт во 52.минута

dobivaj vesti na viber

Капитенот Солер од пенал во 45.минута го постигна победничкиот гол за „лилјаците“ на овој меч.

Scroll to Top