Top Sport

Вардар ги почна подготовките за новата сезона

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ги почна подготовките. Тренерот Бобан Грнчаров ќе наметне жесток ритам на работа и „црвено-црните“ ќе тренираат двапати дневно, а првиот пријателски натпревар е закажан на 16 јули против Локомотива.

dobivaj vesti na viber

Планот на Вардар е јасен, враќање во Првата лига следната сезона.

Scroll to Top