Top Sport

(Видео) Игор Штимац предизвика општа тепачка на мечот Индија-Пакистан

Индија го совлада Пакистан со 4:0 на стартот на Јужноазискиот шампионат, во меч во кој најголемо внимание предизвика општата тепачка меѓу двата тима, предизвикана од хрватскиот селектор на Индија, Игор Штимац.

Штимац во 45. минута сметаше дека еден аут не е за противничкиот тим и едноставно го спречи да го изведе, по што настана општ хаос на теренот, а тренерот доби црвен картон.

Scroll to Top