Top Sport

(ВИДЕО) Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено.

Фудбалерот на Чукарички успеа да постигне гол директно од корнер, надмудрувајќи го голманот на Црвена Звезда, Милан Борјан, во 21.минута. Како некогаш Артим Шаќири, или Драган Стојковиќ Пикси…

Scroll to Top