Top Sport

(ВИДЕО) Сериозна повреда за Ентони, изнесен на носилки од „Олд Трафорд“

Бразилецот Ентони, крилниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, заработи сериозна повреда на скочнот зглоб на дербито против Челси кое се игра на „Олд Трафорд“. Тој остана да лежи на теренот по еден дуелот со Чалобах, а откако беше утврдено дека повредата не е наивна, го изнесоа на носилки од стадионот.

Ова е голем проблем за менаџерот на Јунајтед, Ерик тен Хаг, на девет дена пред финалето на ФА купот против градскиот ривал Манчестер Сити.

Scroll to Top