Top Sport

(ВИДЕО) Мајорка стигна до минимален триумф против Валенсија

Мајорка стигна до 13. победа во Ла Лига оваа сезона откако на домашен терен ја совлада Валенсија со 1:0. По овој триумф домаќинот има 47 бода и се наоѓа на 11. позиција на табелата.

Ведат Муричи беше стрелец на победничкиот гол за Мајорка на овој меч. Тој успеа да ја затресе мрежата на гостите во 64.минута од дуелот.

Scroll to Top