Top Sport

(Видео) Нови два гола на Кејн, нова рутина за Баерн

Хери Кејн доби херојски пречек на „Алијанц арената“ и врати со два гола за да ги преводи Баерн Минхен до 3:1 победа во баварското мини-дерби против Аугзбург, полека исплаќајќи ги 100-те милиони кои германскиот шампион ги плати за него.

Втората победа во второто коло на Бундеслигата беше најавено во 32. минута од мечот, кога Феликс Удахаи си постигна автогол, а Кејн се запиша во листата на стрелците по првпат во 40. минута со сигурна реализација на досудениот пенал.

Во второто полувреме Кејн постигна и гол од игра во 69. минута за да го продолжи совршениот старт на кариерата во гигантот од Минхен, пред Дион Бељо во 86. минута да постигне утешителен гол за гостите.

Standings provided by Sofascore
Scroll to Top