Top Sport

(Видео) Роналдињо даде гол од 120 метри на Босфорот

Пред утрешното финале во Лигата на шампиони помеѓу Манчестер сити и Интер, бразилската фудбалска легенда Роналдињо постигна апсолутно неверојатен гол од 120 метри на Босфорот.

Поранешниот освојувач на „Златната топка“, во соработка со „Туркиш ерлајнс“ и предизвиците кои ги добија тој, Кафу и Стивн Џерард, постигна гол меѓу двајца рибари кои ја држеа мрежата.

Scroll to Top