Top Sport

(ВИДЕО) Роналдо го одведе Ал-Наср во финалето на Арапскиот куп на шампионите

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо го одведе Ал-Наср во финалето на Арапскиот куп на шампионите. Неговиот тим го победи Ал Шорта со 1:0, откако Роналдо реализираше од пенал во 75.минута од мечот.

Ал-Наср оваа сезона е значително засилен, откако доведе уште неколку големи ѕвезди кои беа дел од европскиот фудбал, како Брозовиќ, Мане, Телјес…

Во второто полуфинале се среќаваат Ал-Итихад и Ал-Шабаб.

Scroll to Top