Top Sport

(Видео) Златан се појави на тренинг на Милан пред дуелот од ЛШ

Златан Ибрахимовиќ беше гостин на тренингот на Милан пред нивниот дуел од Лигата на шампиони против Њукасл, по тешкиот 5:1 пораз во градското дерби од Интер, по што сигурно им треба дополнителна мотивација на момците на Стефано Пиоли.

Ибрахимовиќ беше забележан во разговор со трнерот Пиоли и неговите помошници.

Златан се повлече од фудбалот во јуни по крајот на сезоната.

Scroll to Top