Top Sport

За новата ѕвезда од БиХ се „лактаат“ клубови во Серија А

Дефанзивецот на шведски Малме и репрезентативец на БиХ – Анел Ахмедхоџиќ потврдил дека веќе имал состанок со калчолигашите Аталанта и Наполи, двата тима се трудат да го доведат летово во своите редови.

22-годишниот стопер минатата сезона беше прогласен за најдобар одбранбен играч во шведската лига, а неговиот менаџер потври дека постои голем интерес, пред се во Италија, за неговите услуги.

„Слушнав дека сакаат да ме доведат некои италијански клубови. Убаво е тоа да се чуе, сепак се работи за една од најдобрите лиги во светот. Тоа покажува дека досега добро сум работел. Подготвен сум за следниот чекор, играм во најсилниот шведски клуб и се навикнав на притисок. Изгледа дека Италија ќе е мојата следна дестинација. Го сакам италијанскиот фудбал“ вели Ахмедхоџиќ за „TuttoMercato“.

Website https://animekisa.in: Watch Kimagure Orange☆Road: Ano Hi ni Kaeritai animekisa Episode Full watch anime free

AnimeFLV: Dual! Parallel Trouble Adventure (Dub) anime episode 13 online free at https://animeflv.uk animes online

AniWatch: Shichinin no Nana (Dub) anime episode 26 online free at https://aniwatch.pro aniwatch

Qiita: https://qiita.com/animefreakws

Beatstars: https://www.beatstars.com/animeflixnl/feed

Gogoanimelol doodlekit: https://gogoanimelol.doodlekit.com/

Scroll to Top