Top Sport

Дурент: Сите сакаат да гледаат како губиме, ОИ нема да се само прошетка!

Најголемата ѕвезда во олимписката кошаркарска репрезентација на САД – Кевин Дурент денеска изјави дека поразите од Нигерија и Австралија беа добри „шлаканици“ за екипата во подготвителниот период.

„Чувствувам дека се ќе биде во ред кога ќе почнеме да играме мечеви со резултатско значење. Добро дојдоа „шлаканиците“ да не потсетат дека на ОИ нема да се оди само на прошетка. Мислам дека се подобро разбираме што селекторот сака од нас, момците што поудобно да се чувствуваат и подобро да ја разбираат својата улога“ – рече Дурент.

Дурент беше дел од селекцијата која триумфираше на ОИ во Лондон во 2012 година и во Рио во 2016-тата, па знае како изгледаат дуелите со сериозни селекции, пред се оние од Европа.

„Сите сакаат да гледаат како губиме, секој натпревар носи малку повеќе притисок, нашите противници добиваат самодоверба. Сепак, знаеме во што се впуштаме“ вели водачот на селекцијата на САД.

Website https://animeflix.nl: Watch Gatchaman Crowds Insight (Dub) animeflix Episode 12 neon genesis evangelion animeflix

WCOStream: Neo Tokyo anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream cartoons

Website https://animetv.cc: Watch Super Fishing Grander Musashi animetv Episode 8 demon slayer anime tv

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimelol/

Sites google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimelol

Scroll to Top