Top Sport

Жозе Мурињо за фудбалерите со мобилните: Такво е времето!

Жозе Мурињо од неодамна има официјален Инстаграм профил и ако сте на оваа платформа би можеле да го следите бидејќи секогаш има некоја интересна забелешка.

Вака беше и по понеделничката тешко извојувана победа од 1:0 на гости кај Барнли, кога „Специјалниот“ сподели фотографија од соблекувалната, на која сите негови фудбалери беа на мобилните телефони.

„По голема победа во тежок меч… Знакот на времето“, напиша Мурињо.

Scroll to Top