Top Sport

Златан во негов стил: КОВИД се дрзна да ме предизвика! Лоша идеја

Златан Ибрахимовиќ е последниот спортист кој имаше позитивен тест на корона вирус, и секако, тој одговори во неговиот стил откако беше потврдено дека нема да игра во Лига Европа вечерва и ќе оди во двенеделна изолација.

Оваа „сопка“ доаѓа откако 38-годишниот ветеран имаше фантастичен старт на сезоната со три гола во два меча и на Твитер пораката беше јасна.

„Вчера бев негативен на тестирањето, денеска бев позитивен. Немам никакви симптоми. КОВИД имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја“, напиша Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ е заразен со Ковид-19

Scroll to Top