Top Sport

Богдан ја реши Оклахома, Харден броеше до 55, Вокер до 44 (Видео)

Богдан Богдановиќ, Џејмс Харден, Леброн Џејмс и Кемба Вокер ја обележаа ноќта во НБА лигата.

Српскиот репрезентативец Богдановиќ постигна тројка на 13 секунди до крајот на мечот со која на Сакраменто им ја донесе победата над Оклахома 94:93. Богдановќ натпреварот го заврши со 17 поени.

Хјустон победија во Кливленд 116:110. Брилијантен меч одигра „Брадата“ Харден кој погоди 10 тројки од 18 обиди. Мечот го заврши со 55 поени, три скока и осум асистенции.

Лос Анџелес Лејкерс победија во Орландо 96:87. Леброн Џејмс мечот го заврши со трипл-дабл учинок (25 поени, 11 скока, 10 асистенции).

Индијана во дербито на Истокот ги победија Бостон Селтикс 122:117. До победата Пејсерс ги предводеа Малком Бронгдон со 27 поени и осум асистенции односно Домантас Сабонис со 15 поени, 14 скока и осум асистенции.

Бесотн не успеаја да го избегнат поразот иако Кемба Вокер мечот го заврши со 44 поени.

Резултати:

Орландо-ЛА Лејкерс 87:96
Торонто-ЛА Клиперс 92:112
Бруклин-Шарлот 108:113
Чикаго-Атланта 136:102
Минесота-Јута 116:127
Финикс-Мемфис 109:115
Милвоки-Њу Орлеанс 127:112
Сакраменто-Оклахома 94:93
Голден стејт-Њујорк 122:124

Hiyokoi (https://kissanimeonline.com/m/OzZP) Episode Full at KissAnime god of highschool kissanime

Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 18 at website https://animeflix.nl. See more animeflix legal

Scroll to Top