Top Sport

Дебакл на Денвер во Аризона

Финикс Санс со убедливата победа 128:93, поведоа со 2-0, во полу-финалната серија со Денвер Нагетс.

Санс, имаа предност во текот на целиот натпревар, во првото полувреме таа беше едноцифрена, а победникот го решија на почетокот на второто полувреме. Во еден момент Финикс имаа предност од 31 поен.

Девин Букер со 18 поени и 10 скокови и Крис Пол со 17 поени и 15 асистенции го предводеа тимот до втората победа во серијата.

Најефикасен на натпреварот беше МВП во лигата, Никола Јокиќ со 24 поени, 13 скокови и шест асистенции. Двоцифрени кај Денвер беа уште само Пол Милсап со 11 и Вил Бартон со 10 поени.

Серијата сега се сели во Денвер, третиот меч ќе се одигра во сабота.

https://wcostream.cc free anime. Gatchaman (Dub) (https://wcostream.cc/m/P569) Episode 3

Watch anime online for free at AnimeBee gogoanime. Tamako Market Specials Episode 6

https://animedao.nl free anime. Watch Izetta: The Last Witch (Dub) Episode 12

KissAnime Site123: https://60c09ca9e6734.site123.me/

Scroll to Top