Top Sport

Гобер дефанзивец на годината

Центарот на Јута Џез ја доби наградата за дефанзивец на годината во НБА лигата. Францускиот центар трет пат во кариерата ја доби оваа награда. Претходно, Гобер ја донил оваа награда во сезоните 2017/18 и 2019/20.

Гобер наградата ја доби пред Бен Симонс од Филаделфија Севентисиксрес.

Францускиот репрезентативец има одлична сезона со Јута Џез. Франшизата од Солт Лејк сити го освои првото место во регуларниот дел од сезоната.

Гобер, во просек по натпревар имаше по 14,3 поени, 13,5 скокови и 2,7 блокади, а Јута го имаше четвртиот најдобра дефанзивен рејтинг во лигата.

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. My Bride is a Mermaid (Dub) Episode 26

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. Mirage of Blaze: Rebels of the River Edge (Dub) Episode 3

https://animedao.nl anime online. Aoharu x Machinegun (Dub) Episode 12

KissAnime 500px: https://500px.com/p/kissanimemx?view=photos

Scroll to Top