Top Sport

Меџик Џонсон: Јокиќ е МВП!

Во САД се погласно се споменуваат кандидатите за МВП на сезоната во НБА лигата. Сринот Никола Јокиќ е меѓу конкурентите.

Легендарниот Меџик Џонсон кој често го фаворизираше Џоел Ембид сега го смени мислењето. Смета дека сршскиот ас ја заслужува наградата.

„Леброн и Џоел Ембид ја започнаа сезоната водејќи в МВП трката, потоа Стеф Кари имаше `жешка серија`. Но, најконстантен во текот на целата сезона беше Никола Јокиќ. Го доведе својот тим до учинок 9-1 откако во аут е ѕвездата на екипата, Џемал Мареј, докажувајќи дека треба да биде МВП“ напиша Џонсон на Твитер.

AnimeHeaven dubbed anime: Watch Bleach Episode 286 (https://animeheaven.pro/m/n7P/ep-286)

GoGoAnime gogoanime death note: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 84

Scroll to Top