Top Sport

Митрашиновиќ ја замени Франција со Бугарија и потпиша за Монтана

Најдобрата македонска кошаркарка Анжелика Митрашиновиќ заминува од францускиот прволигаш Тарбес, а одлучи да се пресели во Бугарија. Нејзин нов клуб ќе биде Монтана.

dobivaj vesti na viber

Митрашиновиќ во кариерата има настапувано во БиХ, Црна Гора, Франција, како и во македонските прволигаши Вардар, Бадел и во КАМ Баскет.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top